OyunKolik  

Go Back   OyunKolik > Oyun Bilgileri > Tam Oyun Çözümleri

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 11-03-2015, 05:57 PM   #1
Senior Member
 
Üyelik tarihi: Apr 2015
Mesajlar: 11.068
Standart Serious Sam : the First Encounter (PC) - Tam Çözüm

Tam çözüm serimiz CRO Team'in eşsiz oyununun ilk bölümü ile devam ediyor.
Serious Sam 2104 yılı Mısır Uygarlığı (Elbahri / Mısır)�da geçiyor, zira kendinizi oyun başladığında mısır uygarlığının içerisine dalmış gibi hissediyorsunuz. Oyunun güzel bir tanıtım filmi bulunuyor, tavsiye ederim bu filmi dikkatli seyredelim oyundaki bölümlerden birer parça gösteriyor ve oyunda oynanış hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz.

Oyun toplam 13 bölümden oluşuyor, Görevimiz Uzaylı yaratıklar tarafından işgal edilmiş bu uygarlığı kurtarmak için sadece öldür ve ilerle mantığı üzerine kurulmuş zeminde ilerlemek, eğer iyi bir ses düzeniniz var ise ve 3D ses düzenini destekliyor ise oyunda kullanılan ses efektlerinden yaratıkların geldiğini anlayabilmeniz mümkün, zira yaratıklar gelmeden evvel sesleri geliyor. Oyunda yön tuşlarını kullanarak ilerliyor fareyi kullanarak ta yönünüzü belirliyor, ateş ediyorsunuz. Neyse oyun hakkında bu kısa bilgilerden sonra artık 13 bölümlük serüvene başlayalım.

Bölüm 1 : Hatshepsut Temple
Oyuna bir kasatura ve bir altı patlar tabanca ile bir catapult ortasında ışınlanarak başlıyorsunuz, bu arada şiddetli bir yağmur yağıyor, biraz bekleyelim birazdan yağmur kesilecek beklediğimiz çöl güneşi kendini gösterecek, artık ilerleyelim hemen sağ tarafınıza bakın orada bir ışık göreceksiniz o yöne doğru ilerleyelim ve ikinci altıpatlarımızı alalım, artık iki adet tabancamız var şimdi aynı koridorda ilerleyelim tabi yaratıkları öldürerek, koridorun sonunda bir kapı var oradan girelim, karşımızdaki yolun sonunda bir asansör var binelim ve yukarıya çıkalım karşımıza bir silah daha çıkacak onu alalım, artık silahlarımız 45 kalibrelik hale geldi ve daha etkili atışlar yapabilecek güce ulaştı, yolda karşımıza çıkacak zırh ve cephaneleri dolduralım ve ilerlemeye devam edelim ve tekrar aşağıya inelim, bu sefer sol taraftan ilerleyelim koridorun sonundaki kapıdan geçip asansör ile yukarı çıkalım ve direkt karşıdaki kapıdan girelim, direkt karşıdaki diğer kapıdan girelim ve karşımızda 12 li Pompalı tüfek, tüfeği alalım, bu tüfek 18 mm lik 12 adet mermi atabiliyor, ama dikkat tüfeği alır almaz yaratıklar hücum ediyor, öldürelim ve zırh ve mermileri toplayıp yolumuza devam edelim ve karşıdaki kapıdan girip bölümü bitirelim.

Bölüm 2 : Sand Canyon
Bölüm bir odada başlıyor direkt karşıya gidin ve açılan kapıdan geçin, cephanenizi fulleyin ve ikili altıpatlarınızı hazırlayıp kapıdan içeri girerek bölüme başlayın size intihar timleri saldıracaktır iyi savaşın ve bu grup bittiğinde sağlığınızı ve cephanenizi doldurun bunun için başladığınız odaya dönün. Sonra direkt karşıya geçip kapıyı açarak gizli bölüme girin ileride bir heykel var oraya doğru gidin, dikkat üzerinize bir kaya düşecek üzerinizden geçmemesi için çekilin ve yana kaçın, sizin için verilenleri toplayın ve geri dönün, bu sefer karşı tarafa doğru yönelin dikkat odaya girmeden kendinize dikkat edin sizi bayağı zorlayacak yaratıklar var, katliam bittikten sonra karşıya git ve yukarı çık silahları ve sağlığını doldur vee tekrar dışarıdasın, patikadan aşağıya in, iniş sırasında sana sunulanları topla, karşına çıkacak boğalara dikkat et öldür ve karşına çıkan ilk kapıdan gir, artık yaratıklar daha dişli olmaya başlıyor ve hatta robotlar saldırıya geçmeye başlıyor, öldür ve yola devam et karşıdaki kapıdan geç ve hoop bölüm tamam.

Bölüm 3 : Tomb of Ramses III
Elinizde pompalı tüfek karşıya devam, yamaçtan yukarı önce sağdaki kapıdan girelim, bu bölümden devam yaratıkları öldür merdivenlerden yukarı çık balkon gibi yere gel şimdi balkonun soldaki bölümünden karşı balkon gibi olan zemine zıplayacağız, şimdi koş ve zıpla hoop karşı taraftayız, tabi aynı zamanda gizli bölümde, zırhları ve mermileri topla yola devam, merdivenlerden yukarı çık yola devam sağlı sollu küçük sütunların olduğu koridordan devam et, önüne çıkan merdivenden yukarı çık dikkat yanda bir bölüm açılacak, dikkat içeride bayağı yaratık var, öldür ve ileri devam çıkan koridorda dur, karşıda bir alan var, oda tehlikeli eğer macera istiyor isen gir fakat odanın ortasında bulunan tablete dokunma kaçar, eğer dokunursan sonrasında kolay gelsin, neyse biz merdivenlerden devam edelim, önünde bir kapı var koridora açılıyor, dikkatli ol yola girdiğinde hemen ilerleme sağda ikinci sütun arasından gizli bir bölüme açılan yol var oradan gir dikkat et aşağıya düşme ileride kırmızı bir kalp var amaç onu alıp sağlımızı 300 birime çıkarmalıyız. Kalbi alabildiysek kaldığımız yerden devam edelim dikkat arkandaki ve önündeki kapılar kapanacak yaratıklarla baş başasın kolay gelsin yaratıklar öldüğünde kapılar açılacak yukarı çık, dikkat ileride sol tarafında köşede silahın göründüğü bir yer var oraya git hoop silahın yanındasın, şimdi yeni bir silahımız daha oldu XPML21 Roket Lancer (Roket Fırlatıcı) silahı al ve yola devam, diğer merdivenden yukarı yola devam geleni vur bu arada kafanı kaldır ve yukarı bak kırmızı kalp var önce onu alalım sonra yola devam ve iki heykelin beklediği kapıdan geç dikkat bu bölüm bayağı çetin geçecek ve bölümün sonuna doğru bir silah daha var Duble Barel isimli bir pompalıya daha sahip olacaksınız, bu arada yaratıkları öldür ve yol kendiliğinden açılır gir ve gerisini sam�a bırak o halleder.

Bölüm 4 : Valley of The Kings
Oyuna iki merdivenli bir holde başlıyorsunuz. Merdivenden çıkıp cephane ve sağlığınızı fulleyin ve daha sonra başka bir merdiven yardımı ile dışarıya çıkın, dışarıda sizi çok sayıda düşman bekliyor dikkat edin ve kanyonu geçin burada iki yeni canavar ile karşılaşacaksınız, onun için roketiniz elinizde olsun, bu bölümü geçip kapıya geldiğinizde roketiniz güçlendirecek extra roket sizi bekliyor alın ve kapıdan geçip içeriye girin, ortada bir kule, kulenin sağında ve solunda iki oda var kulenin üzerinde bulunan anahtarı almak için bu odalarda bulunan kilit açıcı tuşları bulup onlara basarak kilitleri açıp kulenin aşağıya inmesini sağlamalısınız, kule aşağıya indiğinde anahtarı alıp karşıdaki kapıya yönel, merdivenlerden aşağıya in yolu takip et yoluna çıkacak düşmanları vurarak ilerle, dikkat koridorlardan birinde zemin çok kaygan, fakat buradan geçip içerideki papirüsü almalısın, papirüsü aldıktan sonra karşıdaki karanlık odaya gir, sen içeri girdiğinde ışıklar kendiliğinden yanacaktır, duvarda bulunan kilide bas, bu kilit dışarıda bulunan kapıyı açacaktır. Kapıdan geç yandaki kafes açılacaktır, dikkat kafesin ortasında kocaman bir kalp var ve sen içeri girdiğinde kafes kapanacak ve mükemmel bir canavar saldırısı başlayacaktır, o yüzden girmeden evvel kaydetmeyi unutma, bu saldırıyı atlattıktan sonra kafes açılır açılmaz karşıdaki odaya koş, canavarları öldür, sağtaraftaki odaya girip suya atla suda bulunan anahtarı al, diğer taraftaki odada ise yeni bir silah, M1-A2 Thompson 5.6 mm otomatik makineli bulunuyor git ve al bu makineli bayağı işine yarayacaktır, aynı odada direkt karşıya git solda bir kapı var aç ve yukarıya devam ve sam bundan sonraki alanı kendisi geçecektir böylece bu bölümüde başarıyla bitirmiş olduk sıra bir sonrakine geldi.

Bölüm 5 : Oasis
Bu bölüm suya düşerek başlıyor kendine gel ve etrafındaki bütün silah ve mermileri topla, doğrudan karşıya git ve içeri gir, seni burada yeni bir silah bekliyor MK II Gradelaunder Lazer silahı 40 mm. Silahı al sağlı sollu iki koridor var hangisini istiyorsan kullan, ilk koridoru bitirdiğinde diğerine de gir ve orayıda geç, bence önce sol sonra sağ koridoru bitir ve devam et, koridorun sonuna geldiğinde oradaki kapıdan geç ve görev sona ersin.

Bölüm 6 : Dunes
Bölüm çölde bir savaşın ortasında başlıyor, çok zorlu bir karşılaşma olacak çok sayıda canavarı öldürmelisin, kolay olmayacaktır. Eğer başarıyla geçebilirsen seni yolun sonunda yeni bir laser silahı bekliyor. XL2 Lasergun, laseri alıp içeriye girdiğinde bir kapıdan daha geçeceksin ve yine yoğun bir savaşın içine daha dalacaksın başlamadan önce tavsiyem roket atarını ayarla ve öyle başla, ortada teçhizat ve muhimmat çantası var ondan fazla uzaklaşma o senin kurtarıcın olacaktır. Ve belirli aralıklarla bu çanta tekrar ortaya çıkar, canavarları öldürdükten sonra açık olan kapıdan içeri gir orada seni yeni bir silah daha bekliyor, (MKIII Grenade Luncher ) Bu topatar silahı aldığında aynı kapıdan ilerle böylece bölümü tamamlamış olursun.

Bölüm 7 : Memphis- Suburbs
Bölüme bir köyde başlıyorsun bu köydeki canavarlar öldüğünde diğer küçük yerleşim birimlerinin kapıları açılmış olacaktır. O yerleşim birimlerinden her birinde küçük sütunlar üzerinde anahtar tuşlar var onları bulup kullanmalısın. İşlemi başarıyla tamamladığında ilk girdiğin yerleşim birimde bir mahsen açılmış olacaktır. Mahsenin ortasında dipsiz bir kuyu var, korkma atla buraya atladığında bölümü bitirmiş olursun.

Bölüm 8 : Memphis � Sewers
Biraz evvelki dipsiz kuyu sonunda bir suya düşüyorsunuz böylece bölüm başlıyor hemen kıyıya çıkın ve önünüzdeki kapıdan geçin, bir mahsene girdiniz, önünüze çıkan canavarları öldürün, bütün canavarları öldürdünüz ve kapının önüne geldiniz oda ne kapı hala kapalı, öyle ise bu kapıyı açan anahtarı bulmalısınız, işte ben o anahtarı bulmak için saatlerce dolanıp durdum, neyse anahtar önünüzde bulunan suyun içinde ki sütunlardan birinde gizli bu dütun kapıya doğru çıkan merdivenin hiasında olan sütun, o sütununun olduğu yerden direk dalın ortalara geldiğinizde taş anahtarı göreceksiniz taş anahtar görülmesi için ışıklandırılmıştır. Işıklı alanda sütunu ararsanız daha rahat bulursunuz, neyse anahtarı itin ve boğulmadan su yüzüne çıkın kapıya gelin kapı açılacaktır. Burada yeni bir silah sizi bekliyor (XL2 Lasergun2 alev silahı) silahı alıp su altında bulunan yolu panik yapmadan ve boğulmadan bulun ve çıkışa gelin böylece bu bölümde sona ermiş olur.

Bölüm 9 : Metropolis
Bölüm yine bir savaş içinde başlayacak canavarları öldür ve soldaki düz yokuştan yukarı çık ileride yol ikiye ayrılacaktır, hangisinden isterseniz gidebilirsiniz, ortada bir dikik ile karşılaşacaksınız, burada kırmızı bir kalp var onu bir hevesle almaya kalkmayın hemen biraz temkinli olup seri makinelinizi çıkarın ve öyle hamle yapın zira yoğun bir canavar saldırısı başlayacaktır. Bütün canavarlar öldüğünde ileride açılan kapıdan girin burada cephanelerinizi fulleyin ve yola devam edin, bir köy meydanına geleceksiniz, bu köyde 4 adet oda içinde 4 adet altın örümcek var amaç bu örümcekleri teker teker toplamak, dört örümceği de aldığında karşıdaki kapıdan geçme izni elde edeceksin kapıdan geçip diğer meydana gel. Çok çetin geçecek bir meydan muharebesinden sonra halen ayakta kalabilmiş isen işlem tamam demektir açılan kapıdan geç burada seni yeni bir silah daha bekliyor (5.56 mm lik XM214-A mingin) silahı al ve koridordan devam et böylece bölümü bitirmiş olursun.

Bölüm 10 : Alley Of The Sphines
Bu bölüme bir koridor ortasında elinizde tüfek ile başlıyorsunuz, koridorda çetin mücadelerle ilerle bu arada koridordan geçerken dikkatli ol bu koridorda son silah olan Sam Topu var bu silah gülle atıyor son bölümde bayağı işine yarayacak, koridor sona erdiğinde karşına bir merdiven sonunda kapı çıkacak içeri girip bütün silahlarını fülle çünkü başka bir çetin meydan muharebesi seni bekliyor kapının ardında, kapıdan geçtiğinde bir yerleşim birimi çıkacak karşına bu alanın 4 tarafında mabetler var bu mabetlerin içerisinde sihirli küreler var tek tek bu kürelerin üzerinden geçerek aktif duruma getir, işlemi başarıyla yaptığında karşına ateşten canavarlar çıkacaktır. Bu canavarları daha evvel aldığın top yardımı ile öldürebilirsin. Dikkat et çabuk ölmezler aksine bölünüp çoğalırlar, ateşten canavarları öldürdüğünde bu bölümü de bitirmiş olursun.

Bölüm 11 : Karnak
Önce muhimmat çantasını al ve ilerle karşına çıkan koridordaki baştan ikinci sütunda sağlı sollu iki adet anahtar var bu anahtarlar bir asansörü hareket ettiriyor, asansörü kaçırma sonra direkt karşıya git ve kapıdan geç direkt karşıya gitme solunda bulunan kapıdan gir sağlı sollu iki adet oda var ve odalarda birer anahtar var, bu anahtarlar yolunun üzerindeki kazıklı kuyunun üzerini kapatmaya yarıyor. Kuyunun üzeri kapandığında karşıda bulunan mabede gir orada bir kol var kolu çevir bu sefer kuyu kum ile dolacaktır. Kumlu alandan geç ve odaya gir, ortada duran daire şeklindeki sütun üzerinde 4 adet anahtar var, bu anahtarlar kullanıldığında karşıdaki kapı açılacaktır, açılan kapıdan gir ve odada bulunan sembolü al ve tam karşında bulunan kapıdan gir, karşına bir kalp çıkacaktır onu alırken dikkatli ol zira almaya kalktığında kapılar kapanacak ve ortalık kararacak, işte şimdi etraf zifiri karanlık hislerinle sana saldıracak bütün canavarları öldürmelisin, bütün yaratıklar öldüğünde açılan diğer kapıdan çık karşına heykel olan bir meydan çıkacak, sol tarafta bir kapı var önce oradan geç büyük dikiği gördüğünde dibinde bulunan suya atla, duvar kenarlarından birinde içine girebileceğin bir delik var bul ve o bölmeden geçerek belirli bir süre gittikten sonra bir odaya çıkacaksın, karşına çıkan kapıdan gir ve altın heykelciği al, sana saldıran yaratıkları öldür ve sonra açılan kapıdan geçerek, karşına bir sır kapısı çıkacak oradan geç hoop kısa yoldan suya atladığın yere dönersin, eğer ihitiyacın yok ise etrafta bulunan cephaneleri almak için uğraşma, direk karşı kapıya yönel ve karşıya geç işte oyuna başladığımız yerdeyiz, artık başta açılmayan kapı açılacaktır, şimdi etrafta bulunan cephaneleri topla ve sıkı bir mücadeleye hazır olduğun zaman diğer kapıdan geç, eğer saldırıları atlatabilirsen bu bölümü bitirmiş olursun.

Bölüm 12 : Luxor
Bu bölümde sağlı sollu bir sürü geçit var bu geçitleri sırasıyla tamamlamamız gerekiyor, biz işe soldan başlayacağız, kapılardan teker teker başlayarak görevleri tamamlayalım, bu bölümde anahtarları kullanarak önce sarı kalbi sonra sarı anahtarı alalım, diğer taraftan ise anahtar tüyü alalım ve ana kapıyı açalım, labirentte ilerleyelim ve sarı amblemi bulalım, sonra yola devam ileride ortasında kuyu olan bir yere geldiniz yaratıkları öldürün ve diğer kapıya yönelin kapıyı geçtiğinizde bir çukurun yanın geldiğinizde bir dikik yukarıya doğru çıkışa geçecektir. Bu durumda yapılacak bir şey yok mecburen bekleyeceğiz işlem tamamlandığında önündeki kapıdan geç ve ileride daha ufak bir dikik bulunan bir meydana geleceksin bu dikik etrafında dört adet boş yer var, aynı alanda kulelerin diplerinde 4 adet işaret bulunuyor bu işaretleri toplayıp boş alanlara yerleştirmelisiniz, bu işlemleri tamamlayana kadar sağ kalabilirseniz karşıda bulunan kapı açılacaksınız kapıdan geçtiğinizde bu bölümü de bitirmiş olursunuz.

Bölüm 13 : The Gread Pramid
Ve nihayet yolun sonuna yani oyunun son bölümüne gelmiş bulunuyoruz, bu bölüm başlar başlamaz kıyasıya bir savaş ile başlıyor çok çetin bir mücadele seni bekliyor, fakat ben ne yaparsam yapayım bu bölümü hile yapmadan geçemedim sana tavsiyem önce hilesiz oyna ve biraz oyunun keyfini çıkar ve oyunu bitirmek için hileler sitede mevcut. Neyse biz yine oyuna dönelim, yun bir meydanda başlar surlar la çevrili bu alanda yapacağın amansız kapışmadan sağ çıkabilirsen karşıdaki kapı açılacaktır. Açılan kapıdan düz gitmelisin sen kapıdan çıkar çıkmaz canavarda seninle beraber görünmeye başlar, uzakta karşında bir pramit göreceksin amaç o pramite kadar sağ kalıp pramitin içerisine girebilmek, faka bu o kadar kolay olmayacak, neyse yolu bitirip pramitin önüne geldiğinde pramitin önünde bir şifre çözülmeye başlamıştır, o şifre çözülüp te pramitin kapısı açıldığında içeriye koş ve hoop pramitin içindesin seninle birlikte canavarda doğru pramitin içine girecektir işte final kapışması burada başlıyor. Önce canavarın canını kırmızıya yaklaşana kadar bitirmeye çalış bütün silahlarını kullan özellikle topu kullanmalısın, sonra pramitin içinde bulunan atlama platformlarından atla ve ortalarda bulunan halkalardan geçmeye çalış 4 platformdan da atladığında üçgen şeklindeki kapaklar kapanacaktır ve meydanın ortasında hafifi bir ışık süzmesi görünecektir canavarı o ışığın içine çekip ateş etmeye devam aksi taktirde canavarın can göstergesi kırmızı olunca tekrar dolacaktır. Onu öldürmenin tek yolu ışık süzmesinin içine getirip öldürmektir. İşlemi başarıyla tamamlayıp canavarı yere devirdiğinde işte zafer anı, böylece oyunun sonuna gelmiş olursun. Canavar öldüğünde tepedeki ufonun kapakları açılacak ve sini içerisine alacaktır. İşte burada oyun son bulur sen videoyu seyrederken, oyunun ikincisini alıp kaldığım yerden devam edeyim diye kendini doğru oyun satıcısının kapısında bulacaksın.

Evet ikinci bölümün tam çözümünde buluşmak üzere iyi oyunlar..
meltem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are KapalıTüm Zamanlar GMT Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 06:50 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
canlı bahis türkçe bahis bahis siteleri kaçak bahis güvenilir bahis illegal bahis bursa escort bursa escort bursa escort bursa escort karşıyaka escort sakarya escort sakarya escort pendik escort bayan tuzla escort gaziantep rus escort pendik escort maltepe escort escort kartal ataşehir escort kadıköy escort bostancı escort seks hikayeleri gaziantep escort gaziantep escort ankara escort markantalya escort

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35